Роденденски танц на 85 години: Вил Смит танцува со неговата мајка на песна од Витни Хјустон за нејзиниот роденден

3 mins read

Забавувањето никогаш не би требало да запре со возраста и бројката која тоа го носи. И додека Вил Смит го препознаваме по тоа што неговиот лик не ја издава неговата возраст, денес гледаме дека младешкиот дух не ја издава возраста на неговата мајка!

53-годишниот актер кој во моментов е актуелен по улогата во филмот „Кинг Ричард“ и неговата мајка Керолин Брајт го одбележаа нејзиниот 85-ти роденден танцувајќи на песната „I Wanna Dance With Somebody“ на Витни Хјустон.

Во слатката снимка споделена на страницата на Смит на Инстаграм, тој и Брајт се држеа за раце додека го пееја рефренот на песната добитничка на Греми, која изгледаше како да е покриена во живо. Дуото мајка-син се танцуваше нишајќи се лево-десно додека Брајт не се внесе во непречено вртење за да го заврши специјалниот момент.

„85 денес! Среќен роденден, мам-мам. Ајде да танцуваме до 100“, напиша Смит видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

Во неговите мемоари „Вил“, објавени во ноември 2021 година, Смит раскажуваше засрамувачка приказна од неговите тинејџерски години во која се вклучени неговата мајка и неговата тогашна девојка Мелани Паркер, откривајќи дека Брајт ги фатила како имаат секс во кујната кога тој имал 16 години.

Г-ѓа Брајт се симнала долу во кујната за да си направи кафе кога, како што раскажува Смит во своите мемоари, „го вклучила прекинувачот за светло како што правела десетици илјади пати претходно.“

„Како тинејџер, надвор од физичка повреда, не можеш да се чувствуваш полошо од тоа да ве фати мајка ти тебе и твојата девојка како кучешки на подот во кујната“.

Брајт брзо се повлекла во нејзината спална соба, а Паркер – која живееше со Смит и неговото семејство откако нејзината мајка отиде во затвор – заминала да живее со нејзината тетка.

Како дел од договорот на Паркер да живее со Смит, тој морал да им вети на своите родители дека двајцата нема да имаат секс. Тие го прекршиле своето правило три месеци откако Паркер живеела таму, открива тој.

„Сè уште не сум точно сигурен зошто го направив тоа што го направив таа вечер. До денес, немам поим што мислев. Од сите искуства што ги споделувам во оваа книга, ова е индивидуалниот момент на лично однесување што ми има најмалку смисла“, додаде тој.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasmine Thomas (@jasminethomaslive)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ковид-19: Рекорден број на новозаразени во Србија, Словенија и во Хрватска

Следно

Приведен крадец во Чаир, расчистени неколку кривични дела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian