Продолжуваат активностите за нова водоводна мрежа во Волково

1 min read

Градоначалникот на скопската општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, информираше дека се работи на нова водоводна мрежа во должина од 350м на ул.102 во Волково.

-Работа во континуитет е предуслов за добри резултати. По изведените 250м водоводна мрежа на крак од улица 20 продолжуваме на ул. 102, рече Стојковски. 

Паралелно со изведбата ќе се изврши и тампонирање на овој крак. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Принцот Чарлс ѝ „чувал“ грб на саканата Камила: Плаќал телохранители и пред да стапат во брак

Следно

Фаучи: Ковид-19 може да остане со нас засекогаш како ендемска болест

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian