Вандализам во Градскиот парк: Еве што оставија скопјани по рекреацијата овој сончев викенд!

1 min read

Од ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје споделија фотографии од вандализам во Градскиот парк.

Имено, изминатиот сончев викенд ја зголеми посетеноста во Градскиот парк што придонесе надлежните екипи да соберат еден полн камион со отпадоци кои посетителите ги оставија зад себе.

-Како ова да не беше доволно, утрово наидовме на три фрлени клупи во езерцето во Првиот дел на паркот по што веднаш ги извадивме , додека во Вториот дел затекнавме превртена мобилна тоалетна кабина, информираа од претпријатието.

Оттаму упатија апел до сите граѓани да не фрлаат ѓубре и совесно да ги користат и чуваат парковските елементи при посета на парковите и да се грижат за природата која е од огромно значење за сите нас. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Убиени од сопствените сопрузи: 20 улици во Тирана добија имиња на 20 жени жртви

Следно

Макрон преку нови проекти ги привлекува странските инвеститори во Франција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian