Три лица, во одделни случаи, уапсени за марихуана во Скопје

1 min read

МВР во текот на изминатото деноноќие апсеше на повеќе локации во Скопје за поседување на марихуана. 

На 16.01.2022 во 15.30 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Т.(26) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

На 16.01.2022 година во 15.40 часот во близина на клучка Арачиново полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Д.(33) од с.Арачиново, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

На 17.01.2022 во 00.00 часот на клучка Матка, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.И.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Сопругата на Боб Сагет со емотивна објава: Тој ја заслужи цела љубов на светот

Следно

Експлозија на три цистерни со нафта во Абу Даби, полицијата се сомнева во беспилотни летала

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian