Српското МВР демантира: Пасошот на пријателката на Матеј не е одземен

1 min read

Пријателката на исчезнатиот Матеј Периш, Маја од Сплит, се уште го има својот пасош, а српската полиција не и го одземал.

Оваа информација за српски Телеграф ја потврдија од српското МВР.

Да потсетиме, некои хрватски медиуми денеска објавија дека на девојката и е одземен пасошот повикувајќи се на неофицијални информации.

Ноќта на неговото исчезнување, Матеј се обидел да стапи во контакт со својата пријателка на Инстаграм, но таа не го контактирала.

Со неа разговарала и белградската полиција.

ФОТО: Убавата сплиќанка која последна се слушнала со Матеј, исчезна без трага: Откриено која е мистериозната девојка

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ирански боксер осуден на смрт поради учество во протести против владата

Следно

ВИДЕО | Се враќа Саут Парк: Познато е кога започнува нова сезона на легендарната анимирана серија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian