Падна договор: Димитриевски за 10 милиони  евра се сели во Ал Наср

1 min read

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски кариерата ќе ја продолжи во Саудиска Арабија и тоа во екипата на Ал Наср.

Сегашниот клуб на Димитриевски, Рајо Ваљекано се согласил да го пушти македонскиот репрезентативец во Ал Наср откако тимот од Саудиска Арабија одлучи да го плати бараното обесштетување од 10 милиони евра.

Официјализацијата на трансферот се очекува да биде во наредните денови бидејќи Димитриевски претходно ги договори личните услови со тимот од Саудиска Арабија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Прогласена кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

Следно

ФОТО | Србинката со златна крв за која слушна целиот свет: Таа е една од само 20 луѓе на планетата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian