Милановиќ: Додик и Република Српска се наши партнери

1 min read

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик е хрватски партнер во БиХ, а проблемот со надгласувањето на Хрватите од повеќе Бошњаци не може да се реши без Србите во БиХ, изјави хрватскиот претседател Зоран Милановиќ.

„Република Српска, односно Додик е наш партнер во овие превирања“, рече Милановиќ, пренесува Српскаинфо.

Како што додаде Милановиќ, Додик е легитимен претставник на српскиот народ и на Република Српска во БиХ, кој тие го почитуваат и ќе го почитуваат.

По повикот на Вучиќ, Додик најави враќање на српските претставници во институциите на БиХ

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Асистенција на Елмас во триумот на Наполи

Следно

ВИДЕО | Вистински мажи, препознатливи ликови: Актерите Кајл МекЛахлан и Џеф Голдблум со дебитантски чекор на модната писта кај Прада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian