Камерун и Буркина Фасо го заверија пласманот во осминафиналето

1 min read

Селекциите на Камерун и на Буркина Фасо со реми во третото коло од групата А го заверија пласманот во осминафиналето на Африканскиот куп на нации.

Камерун одигра 1:1 со Зеленортските Острови и го обезбеди првото место во групата, додека идентичен резултат беше и на дуелот Буркина Фасо – Етиопија.

Камерун поведе во 39 минута со голот на Абубакар, а бодот за Зеленортските Острови го донесе Родригеш во 53 минута.
Буркина Фасо пак поведе преку Бајала, додека Етиопија со голот на Кебеде дојде до гол за реми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Османи предлага промена во работата на Мешовитата историска комисија

Следно

Српски вирусолог: Омикрон нè води кон крајот на пандемијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian