ФОТО | Aктерот Атанас Атанасовски со фотки направени од синчето: Сѐ си мислам дека некој ми го чепкал телефонот…

1 min read

Актерот Атанас Атанасовски нема честа навика да  споделува многу детали од приватноста, но деновиве сподели фотографии кои неговото синче ги направило за време на нивниот семеен престој во Маврово.

На фотографиите малиот Павле го земал телефонот на татко си и си направил неколку фотографии од своите ноџиња, па дури и неколку видеа и селфи.

Во негов комичен стил, Атанас ги сподели фотографиите на инстаграм и напиша:

„Сѐ си мислам дека некој ми го чепкал телефонот…“ на што доби и многу смешни и позитивни коментари од своите пријатели и следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Atanas Atanasovski (@atanasowski)

Атанас е во брак со Александра Белчева и освен синчето Павле, ја имаат и ќеркичката Една. Неговата сопруга често објавува фотографии од нив, а така беше и на последната објава од авантурите во Маврово.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AleksBela (@belogram)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

По повикот на Вучиќ, Додик најави враќање на српските претставници во институциите на БиХ

Следно

Решена мистеријата од Втората светска војна: Откриено е кој ја предал Ана Франк!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian