Ни најголемата светска манекенка не му е доволна: Зејн Малик имал љубовна афера додека сé уште бил со Џиџи Хадид

9 mins read

Се чини дека сé повеќе се разоткриваат детали за карактерот на пејачот Зејн Малик, но последната информација е сигурно дека дополнително ќе го разниша односот кој тој го има со неговата поранешна девојка Џиџи Хадид која е и мајка на неговата едногодишна ќерка – Зејн имал афера со ТВ девојка зад грбот на супермоделот во периодот кога тие сé уште беа заедно.

Поранешниот член на групата „One Direction“ ја лежел познатата личност Аби Кларк откако се сретнале во еден бар во Лос Анџелес, која му поверувала дека тој се разделил од неговата тогашна девојка Џиџи и наводно затоа се осмелила да се впушти во заедничката авантура.

30-годишната Аби, која претходно се забавуваше со американскиот боксерски шампион Флојд Мејведер, открила на своите пријатели дека на Зејн многу му се допаѓа нејзината задница, жалејќи се за слабите девојки во Лос Анџелес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CM__World (@cm__world)

Аби не се воздржувала да сподели и детали за спалната соба на ѕвездата, која наликувала на „зандана“ во неговото „неверојатно“ луксузно дувло во Барнет, Северен Лондон.

Кларк, која сега е агент за продажба на имот, ја раширила и информацијата дека нејзините искуства со музичарот биле налик на „Педесет нијанси сиво“.

„Спалната соба на Зејн беше целосно црна и во целосна спротивност со светлиот, модерен изглед на остатокот од неговата куќа. Имаше кревет со четири столбови, со свилени чаршафи и завеси околу него. Се чувствував како да влегуваш во зандана. Го нареков мојот „Господин Греј“. Зборувавме за книгата и филмот и се насмеавме на тоа. Тој тоа го сака. Поминавме одлично време заедно“, раскажала Аби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Abigail Clarke (@abigail_clarke)

„Знаев дека Зејн бил со Џиџи во минатото, но тој ми кажуваше како сум негов тип – со вистински облини со голем задник. Претпоставував дека раскинал со Џиџи и мислев дека е сингл“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FunStyleDesign (@funstylef)

Двојката првпат се сретнала во модниот бар во Лос Анџелес „The Bungalow“.

„Бев на одмор со другарите и носев црвен корсет со потенцирани гради и разгорени панталони, со кои тој беше опседнат. Мојот задник изгледаше многу згодно. Постојано гледаше во мене од другата страна на собата обидувајќи се да ми го привлече вниманието. Бев во шок. Потоа дојде една жена и ме одведе на едната страна. Таа рече: „На Зејн навистина му се допаѓа твојот изглед. Дали би се придружиле на неговата маса?““, раскажува Аби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CELEBXD (@celebxd)

Кога Аби дошла до него, Зејн започнал да ја опсипува со комплименти и не ги задржувал рацете за себе. Ѝ рекол дека му се допаѓа нејзината фигура додека седел во предимензионирана црна јакна и пиел жесток алкохол.

„Изгледаше изладено. Беше насекаде над мене, ме бакнуваше. Неговиот менаџер се обидуваше да не одведе некаде приватно, обидувајќи се да игра кул. Зајн постојано велеше дека го потсетувам на неговата поранешна девојка, Пери Едвардс од Литл Микс“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Abigail Clarke (@abigail_clarke)

Двојката разменила телефонски броеви и набрзо редовно си праќале пораки. Но, нивното прво приватно дружење се случилокога и двајцата се вратиле во Обединетото Кралство.

„Бев на ноќно излегување во Лондон во навистина тесен црн комбинезон и чизми. Му испратив фотографија и ми рече дека ме посакува. Ми ја испрати својата адреса и јас се појавив таму директно. Неговата куќа на три ката беше неверојатна. Имаше скулптури од цртан филм „Kaws“ во природна големина. Тој навистина ги сака суперхероите и Марвел. Тој има многу огромни фигури во куќата, како „Iron Man“. Имаше и кул чудна улична уметност. Имаше стаклени подови и огромна површина за живеење. Надвор имаше огромно пиво и кул паб од старата школа со рачни пумпи за сервирање пинови“, темелно опишува Кларк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Abigail Clarke (@abigail_clarke)

Откако тој изјавил дека поминува малку време сам таа помислила дека мора да се разделени со Џиџи, која се вратила во САД. Зејн започнал да ѝ се отвора за време на нивните состаноци, раскажувајќи доста за неговото семејство, и бендот, и за неговата разделба со Пери, за која делувал навистина вознемирен за начинот како завршило, искажувајќи ја својата ранливост.

„И двајцата бевме зафатени со работа. Ќе го снема, и тогаш тој повторно ќе се појави. Тој е многу импулсивен“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Abigail Clarke (@abigail_clarke)

Мислела дека можеби имаат иднина заедно кога тој ѝ испеал нова песна, посветувајќи ѝ ја.

„Еден ден бев таму, тој ми кажа за оваа песна, а потоа почна да ми ја пее. Тој рече дека ќе излезе. Тој дури спомна дека би можела да бидам во видеото. Подоцна сфатив дека тоа е неговиот хит „Dusk Till Dawn“. Беше надреално да го слушнам на радио“

Аби потоа им открила на пријателите како завршила нивната врска.

„Еднаш тој го остави телефонот на подот. Го зедов автоматски за да му го дадам, но како што го допрев, ми се вклучи. Имаше фотографија од Џиџи и текст порака која таа му ја напишала велејќи: „Ми недостигаш“. Бев запрепастена. Тоа ме натера да се чувствувам навистина како г***. Си отидов многу тивко“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🫀 (@herseyakru)

„Тој јасно кажа дека е сингл. Беше толку внимателен кон мене што мислев дека тоа мора да биде вистина. Се гледавме многу и ми се зголемија чувствата. Беше многу непријатно. Набргу потоа, Зејн се врати во Лос Анџелес со полно работно време – но сè уште наоѓаше време за незгоден момент за „FaceTime“ во 3 наутро. Разговаравме неколку пати, но тој рече: „Нема да се вратам во Лондон““

 

View this post on Instagram

 

A post shared by çeviriler// bulut (@obrodenlyrics)

Минатата недела Зејн беше забележан на дејтинг апликација во потрага по плус-сајз жени, а тој и во минатото, меѓу кое и за интервју во 2016 година, има изјавено дека сака облини кај девојки.

Музичарот се раздели со Џиџи Хадид откако пред неполни три месеци откако во нејзино отсуство ја нападнал нејзината мајка Јоланда Хадид и се здоби со 4 обвиненија за физичко и семејно насилство и навреда. Џиџи и Зејн не се венчаа и беа во он-офф врска, а ја делат 1-годишната ќерка Каи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blogerssnews (@blogerssnews)

Додека прељубата како појава повеќе не изненадува, запрепастувачки е фактот дека и најактуелната светска манекенка на моментот не била доволна за него.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Минчев во карантин не е раат: Не се обидував да ја спречам посетата на Петков на Скопје

Следно

Биографии на членовите на новата Влада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian