Киднаперот од синагогата во Тексас бил британски државјанин

1 min read

Британското Министерство за надворешни работи потврди дека човекот кој зеде заложници во синагогата во градот Колвил во Тексас е британски државјанин.

За тоа индиректно сведочи фактот дека напаѓачот зборувал со силен британски акцент.

Киднаперот, кој во синагога во Тексас зеде четири лица за заложници, меѓу кои и рабин, беше ликвидиран од безбедносните сили. Никој од заложниците не е повреден.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Одмаздата се служи ладна: Која е приказната зад култната фотографија на Софија Лорен и Џејн Менсфилд?

Следно

Ковид пресек: Нови 1.348 случаи, 145 реинфекции – 8 починати лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian