ФОТО | Ребека ужива со синовите на белите падини на Маврово: По скијање, следи топла супа

1 min read

Снежните денови на Маврово се полн погодок за уживање со семејството и скијање. Нашата позната пејачка Ребека заедно со синовите уживаат на белите падини, а таа сподели на својот фејсбук профил фотографии, но и куси видеа од „авантурите“ на снегот.

На фотографиите се гледа задоволното лице на мама Ребека, но и радоста во очите на децата, кои уживаат на снегот и убавото време. Освен активностите на снег, тие споделија и дека по добро потрошена енергија на стазите, важно е да се јаде топла супа.  А што е подобро после напорен, снежен ден, ако не нешто топло?

Пејачката Ребека Јанковка- Тренкоски е во брак со својот партнер, докторот Мики Ристески и заедно ги имаат трите сина, Маркијан и близнаците Доротеј и Макариј.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | „Еколошки блокади“ на патиштата во Србија и за првпат и на граничен премин кај Лозница

Следно

Д-р Даниловски: Бројот на заразени е многу поголем од официјалниот, пикот допрва нѐ очекува

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian