ФОТО | Mладоста е убава: Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ заедно на забава

1 min read

Двете поп пејачки кои својата кариера ја градат мошне амбициозно, имаат нешто заедничко – и двете се младата надеж на македонската сцена и уживаат во животот и забавата.

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се пејачки од помладата генерација, и двете докажани таленти кои веќе имаат своја база на фанови и следбеници на социјалните мрежи и редовно споделуваат свои фотографии и сториња.

На својот инстаграм профил, Антониа вчера сподели „сториња“ на кои позираат заедно со Мартија пред големо огледало, а потоа и како пеат песна во дует во еден локал и очигледно уживаат.

Антонија Гиговска и Мартија Станојковиќ/Инстаграм
Антонија Гиговска и Мартија Станојковиќ/Инстаграм
Антонија Гиговска и Мартија Станојковиќ/Инстаграм

Дека пејачките дружби се вистинити, покажуваат и ваквите средби. И двете девојки работат неуморно, секоја со свој стил и изглед и уживаат во младоста – а така и треба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ракометарите против Црна Гора ги бараат првите бодови на ЕП 2022

Следно

Собраниска расправа за избор на новата влада, власта и опозицијата со спротивставени ставови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian