ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави видео каде се обраќа до австралискиот премиер Скот Морисон околу состојбата со најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ.

Тој во видеото ја изрази својата поддршка до српскиот тенисер.

„Никогаш не можат да ни го одземат срцето и достоинството“ вели Вучиќ.

Според него, притисоците врз Новак го принудиле да ја искаже својата загриженост.

„Ако сакавте на Новак да му забраните да го освои 10-тиот трофеј, зошто не го вратевте веднаш?“ прашува Вучиќ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кадетите на Вардар „газат“ во Европската младинска кошаркарска лига

Следно

Жељко и Јована Јоксимовиќ заразени со коронавирус: 2022 не им почна славно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian