Тешко повреден пешак на територија на Кисела Вода

1 min read

На 13.01.2022 во 18.25 часот било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“, патничко  возило „пежо 407“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С. од Скопје удрило во пешакот Љ.Б.(57) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Да се обидуваш намерно да се заразиш со ОМИКРОН е како играње со динамит“

Следно

Има надеж: Се појавуваат нови лекови за ковид – СЗО одобри уште два

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian