ФОТО | Милош Биковиќ го прослави роденденот, девојката му честиташе без збор

1 min read

Вчера му беше роденден на еден од најпосакуваните актери во Србија, шармантниот Милош Биковиќ.

Тој наполни 34 години и на социјалните мрежи сподели фотографија од себе како малечок и се заблагодари на една жена – а тоа е мајка му.

Освен многуте честитки и коментари на инстаграм -профилот, Милош доби и честитка од својата најсакана, Ивана Милиќ. Но, таа не трошеше многу зборови и на нејзиното стори има само фотографија од нив двајца како седат на маса во ресторан и емоџи со срциња и торта.

Милош и Ивана/Printscreen/Instagram
Милош и Ивана/Printscreen/Instagram

Очигледно е дека Ивана Милиќ, девојката на Милош не троши многу зборови за да ја опише својата љубов кон славеникот. Најважни се желбите, нели?

Среќен 34-ти роденден! Дали го препознавате? Момчето од фотографијата денес е славен актер

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Експерт за имиграција остро ја осуди депортацијата на Ѓоковиќ

Следно

Стојкоски: Ѓорче ќе биде здрава еколошка средина за живеење, ригорозни казни за непрописно одлагање отпад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian