Врањеш: Ги знаеме слабостите на Македонија и ќе се обидеме да ги искористиме

1 min read

Во таборот на Словенија владее оптимизам пред вечерашната пресметка со Македонија на стартот од Европското првенство.

Селекторот Љубомир Врањеш најавува дека неговите ракометари ќе се обидат да дојдат до првите бодоби против Македонија за со голем оптимизам да го дочекаат дуелот со Данска во второто коло. Но, Врањеш во исто време предупредува дека дуелот со Македонија ќе биде тежок.

– Му се радуваме на натпреварот иако знаеме дека ќе биде тежок. Македонија напредуваше минатата година, па поради тоа ќе мора добро да се подготвиме. Тие се силни во одбраната, имаат добар голман и го имаат Кирил Лазаров, еден од најдобрите и најстари играчи на ЕП. Знаеме кои се нивните слабости и ќе се обидеме да ги искористиме – вели Врањеш.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ИНТЕРВЈУ: Задорожњук, амбасадорка на Украина: Русите самите провоцираат, напаѓаат, окупираат, убиваат и при тоа чувствуваат „опасност“ – би било смешно да не е толку тажно!

Следно

Здравствените работници во Србија утре добиваат по 84 евра парична помош, од сабота пријава на младите за по 100 евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian