ВИДЕО: Охридските нуркачи го запалија василичарскиот оган под вода

1 min read

Кај Вузејот на вода во Охрид, нуркачите од Нуркачкиот центар АМФОРА на атрактивен и за нив препознатлив начин по трет пат под вода го запалија традиционалниот василичарски оган со кој ја најавија Стара нова година.

На богатата трпеза беа испечените колбаси и квалитетно македонско вино.

Со ова нуркачите од АМФОРА на православните христијани им ја честитаат Стара нова година и Василица како и престојните празници Богојавленије Водици и Св. Јован крстител -денот на рибарите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Холандија ги олеснува ковид мерките

Следно

Хендикеп: Лазаров го пропушта Европското првенство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian