Театар Комедија 2022 ја започнува со хитот ,,Вечера за глупаци”

1 min read

НУ Театар Комедија  годинава ја започнува со изведба  на хит комедијата ,,Вечера за глупаци” во режија на Ирена Стеријоска, чија премиера беше во 2020 година. Во претставата играат: Атанас Атанасовки, Тино Костадиновски, Илија Илијоски, Јаков Спасов, Столе Мицов, Ема Давчева и Тони Денковски.

Од управата на театарот кој годинава ќе одбележи една деценија од своето постоење, најавуваат  нови премиери, гостувања, учества на фестивали, реализација на фестивалот „Гола месечина“, како и низа новости кои ќе бидат во знакот на јубилејот.

Иако во време на пандемија со ограничен број на публика, според протоколите за настани во затворен простор, во театарот овој месец покрај претставата ,,Вечера за глупаци”, публиката ќе има можност да ги види и претставите ,,Грдиот” и ,,Клетвата на Скотје”.

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Ова е најдобрата диета петта година по ред: Го чува срцето и штити од рак на дојка

Следно

Граѓаните се разбудија од експлозијата – Се запали возило пред зграда во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian