По барање на студентите читалната во градската библиотека Браќа Миладиновци ќе работи 24 часа 13.1.2022

1 min read

Работното време на читалната во градската библиотека Браќа Миладиновци по барање на студентите ќе биде 24 часа. Ова беше договорено на вчерашната средба на  градоначалничката на Скопје Данела Арсовска со претставниците на Универзитетското студентско собрание при Универзитетот Св. Кирил и Методиј, Ева Цветковска и Вера Палевска. Цветковска и Палевска во име на студентите побараа да им се овозможи да ја посетуваат читалната непречено 24 часа во денот, односно студентите да не се соочуваат со проблеми од типот на затворени читални секогаш кога тие ќе им бидат потребни.

Градоначалничката Арсовска искажа недвосмислена поддршка за нивните предлози и потенцираше дека секогаш ќе биде на располагање за младите со цел реализирање на проектите од нивна корист.

 

https://skopje.gov.mk

Претходно

Нетфликс снима филм за Ѓоковиќ и хаосот во Австралија

Следно

ВИДЕО | Андоновиќ: Очекувано, САД и Русија не се договорија- Што понатаму?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian