Му здодеа манекенска става: Зејн Малик е во потрага по плус-сајз девојка по раскинувањето со супермоделот Џиџи Хадид

4 mins read

Лево или десно, Зејн Малик очигледно реши да продолжи понатаму со својот љубовен живот по скандалозната разделба со супермоделот Џиџи Хадид… Но, сега му е потребна промена – Зејн бара плус-сајз девојка на дејтинг апликација!

Наводно, Зејн Малик се пријавил за апликација за запознавање каде што може да запознае „големи убави жени“ по неговото последно раскинување со Џиџи Хадид.

Човек кој се чини дека е 29-годишниот пејач на „Pillowtalk“ е забележан на апликацијата „WooPlus“ со видео кое сега веќе кружи меѓу интернет фановите тврдејќи дека тоа е Зејн.

На снимката се гледа момче кое изгледа исто како Малик – освен што е со полна брада – како учествува во емоџи предизвик. Името на профилот е „Зед“, а неговата локација е означена како Отсвил, Филаделфија. (Малик живеел во Пенсилванија додека се забавувал со Хадид.)

„WooPlus“ е „апликација за состаноци за луѓе со облини да ја пронајдат и уживаат во љубовта“, според официјалната веб-страница.

„Инклузивен избор на начин на живот за луѓето со облини да се чувствуваат привлечно, самоуверено и сакано онакви какви што се. Љубовта е сржта на сè што правиме. „WooPlus“ е најдобрата онлајн апликација за состаноци за големи убави жени („BBW“), големи згодни мажи („BHM“) и сите луѓе кои сакаат самци со плус големина“, пишува на страницата.

За да направат сметка на апликацијата, корисниците мора да го потврдат својот идентитет преку технологијата за препознавање лице, што ги натера фановите да веруваат уште повеќе дека тоа е легален профил.

„Поради условите и политиката на „WooPlus“, не можеме да потврдиме никакви информации во врска со тоа. Посветени сме на управување со животна средина безбедна за приватност за секој корисник. Би биле воодушевени да го имаме Зејн Малик во нашата инклузивна заедница за состаноци доколку тој навистина се придружи и сметаме дека е апсолутно вообичаено многу луѓе да ја ценат убавината на жените со голема големина, што мислиме дека нема потреба да се прави гужва околу тоа“, стои во официјалната изјава на менаџментот на апликацијата.

Малик отворено зборуваше за својот афинитет кон „пополните“ жени, велејќи за Билборд во 2016 година: „Ми се допаѓаат девојки кои се малку буци во одредени области – убавите области. Ми се допаѓа пополна жена“.

Поранешниот член на „One Direction“ веројатно веќе е во потрага по нова љубов откако беше обвинет дека ја удрил мајката на Хадид, Јоланда Хадид, во септември 2021 година, што доведе до уште едно, финално, раскинување на двојката која беше во он-оф однос, иако тој ги отфрли тврдењата. Разделбата на пејачот и манекенката дојде една година откако тие ја добија ќерката Каи во септември 2020 година, а беа во врска од 2015 година.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Арсенал си најде засилување во Јувентус

Следно

Полскиот министер за надворешни работи: Ризикот од војна поголем од кога било во последните четири децении

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian