„Ми падна паричето, мислете му ја“: Димитров се пофали на Фејсбук

1 min read

Вицепремиерот за евроинтеграции во заминување, Никола Димитров, вечерва на својата страница на Фејсбук напиша дека му паднало паричката за Василица.

-Ми падна паричето! Мислете му ја, напиша Димитров, споделувајќи фотографија од василичарската погача.

Вчера, својата последна прес-конференција како вицепремиер Димитров ја искористи за да упати сериозни критики и обвинувања кон Владата, особено кон процесот на преговори со Бугарија. Тој рече дека не се повлекол, туку го смениле бидејќи имал различни ставови за преговорите со Бугарија. Димитров рече дека нема доверба во министерот за надворешни работи Бујар Османи во однос на преговорите, бидејќи има чувство дека тој сака решение по секоја цена.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Истополови партнери за првпат легално посвоија дете во Тајван

Следно

ЕП 2022: Дербито за Франција, Холандија го шокира домаќинот Унгарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian