Францускиот министер за здравство позитивен на ковид

1 min read

Францускиот министер за здравство Оливие Веран изјави дека е позитивен на коронавирусот.

Тој на Твитер потврди дека е заразен и дека е во самоизолација.

– Ќе продолжам да ги извршувам обврските од далечина – додаде Веран.

Ројтерс претходно објави дека францускиот министер е позитивен на ковид, а Веран сега ја потврди таа информација.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

На Бит Пазар приведен криминалец баран со потерница

Следно

1 865 нови случаи на ковид-19, починале осум пациенти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian