26-годишен кумановец загина во сообраќајка

1 min read

Млад кумановец загина, а друго лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи два и пол часа по полноќ, на улицата „Тоде Думба“ во поширокото централно градско подрачје, соопшти денеска СВР Куманово.

Автомобилот „пежо“ во кое се возеле двајцата, удрило во ограда и паркирано возило.

– Утрово во 02:36 часот на улицата „Тоде Думба“ патничко моторно возило „пежо“ со кумановски регистарски ознаки во кое се превезувале 26-годишниот П.П. и 29-годишниот Н.С. удрило во ограда и паркирано возило.

На местото на несреќата починал П.П. Лекар од Итната медицинска помош Куманово констатирал смрт, соопштија од СВР Куманово. Докторите од кумановската болница констатирале телесни повреди кај Н.С. Екипа на кумановската полиција извршила увид.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Малото момче од „Титаник“ сѐ уште заработува од филмот: За тоа е заслужна неговата мајка

Следно

АстраЗенека тврди дека нивната засилувачка доза го зголемува нивото на антитела против омикрон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian