ВИДЕО | Протести во Бугарија, демонстрантите сакаат да влезат во Собранието

1 min read

Масовни протести во Бугарија по новите рестриктивни ковид-мерки со кои се забранува влез во јавните институции без вакцина, како и против воведувањето на зелен сертификат.

Состојбата ескалира, а демонстрантите се обидуваат да влезат во Собранието, додека пак полицијата се обидува да ги спречи.

Демонстрантите се обратија и до полицијата и ги замолија да застанат на нивна страна.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лазаров: Верувам во тимот, но свесни сме за тешката задача пред нас

Следно

ВИДЕО | Ти кажувам ќерко, сети се снао: Девојката на поранешниот на Емина Јаховиќ сама си се „запроси“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian