Виц на денот: Филм

1 min read

Трпе и Цветко се договориле да ги однесат жените во кино. Дошле тие пред киното и ја гледаат понудата на филмови.
Трпе му вели на Цветко:
– Цветко, па види го овој филм: два часа хумор, два часа смеење и два часа чиста забава.

Цветко му вели:
– Па како ќе гледаш еден филм шест часа, јас не можам ниту два часа смеење да издржам.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Огромен астероид ќе се доближи до Земјата најблиску досега

Следно

Квебек ќе воведе посебен данок за луѓето кои не се вакцинирани против коронавирусот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian