Ребел Вилсон сподели едноставно решение кое и помогнало да изгуби 35 килограми

1 min read

Ребел Вилсон е во центарот на вниманието на јавноста откако изгуби 35 килограми во 2020 година и целосно го трансформираше својот изглед. Ментално и физички е поздрава, а не крие дека на патот до целта најмногу и помогнало, слободното и за сите достапно – пешачење.

За време на 32-минутната епизода од новата сезона на Time to Walk, таа зборуваше за своето патување до витка линија и откри што точно ја мотивирало да почне да живее поздраво.

„Мојата цел беше да станам поздрава и да ги изгубам несаканите килограми“, рече таа за време на прошетката.

„Длабоко во себе знаев дека не сум најздрава поради работата што ја работам. Докторот ми рече дека можам да ги подобрам шансите за плодност ако ослабам“, додала таа.

Инаку, Вилсон боледува од синдром на полицистични јајници, што и го отежнува зачнувањето повеќе, отколку на здравите луѓе.

„Докторот ми кажа дека најдобриот начин да се отстранат несаканите телесни масти е едноставно одење, кое дури и не мора да биде интензивно или нагорнина. Само пешачете еден час дневно“, продолжи таа.

Тој едноставен совет ја натера да продолжи понатаму. Така таа постепено ослабе.

„Понекогаш ги подигнав работите на следното ниво со тренинзи, но најчесто пешачев по еден час дневно“, вели тој.

Таа истакнува дека одењето е нежно за телото и позитивно реагира на него.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

ВИДЕО | Д-р Митов: Автоимуните болести доживуваат видлив статистички скок

Следно

ИДЕАЛНИ ЗА СПАЛНА СОБА Ова се три домашни растенија за подобрување на сонот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian