Приведен скопјанец поради поседување и продавање дрога

1 min read

На 11.01.2022 во 19.50 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.А.Ј.(24) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана, бела прашкаста материја и бела грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Зетот на Тоше Проески: Ова со гитарата е маркетиншки трик кој си го направиле во Бугарија

Следно

Ким истрела понапреден и побрз тип на проектил- Стопиран дел од авиосообраќајот на дел од американскиот западен брег

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian