Малолетник извршил тешка кражба во ГТЦ

1 min read

На 11.01.2022 околу 21.00 часот од полициски службеници од Единицата за интерветна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода малолетник од Скопје поради тоа што претходно во продавница во ГТЦ сторил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

Од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар во координација со Јавен обвинител бил извршен службен разговор со малолетникот во присуство на родител и бранител. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Руски научник за „Спутник Ве“: Не треба да се менува поради „омикрон“

Следно

Македонските џез формации Taxi Consilium и Kanton6 дел од бугарскиот фестивал „Аларма панк-џез“ во Софија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian