Мајката на Новак апелира: Мојот син не е убиец, криминалец… Немојте да го депортирате

1 min read

Мајката на Новак Ѓоковиќ, Дијана, е загрижена за нејзиниот син кој се уште може да биде депортиран од Австралија иако „издвојува победа“ во федералниот суд во Мелбурн, да му биде вратена визата.

– Ги читам вестите и гледам дека се уште постои можност да биде депортиран од Австралија. Загрижена сум, сите се молиме да остане таму и да игра.Немојте да го депортирате. Тој е тенисер, не е политичар, не е криминалец, не е убиец. Не знам зошто е проблем тоа што не сака да се вакцинира, тоа е негов избор. Можете да го прогонување и да му правите притисок да се вакцинира… Можете секој ден да му правите ПЦР тест или било што други и ќе видите дека здрав. Тогаш во што е проблемот – рече Дијана Ѓоковиќ во разговор за австралиската телевизија Канал 7.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Костадиновска Стојчевска: Порано гледавме нарачани пресуди, сега никој не е недопирлив

Следно

„Нема докази дека е потребна четврта доза против корона“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian