Виц на денот: Папагал

1 min read

Влегува Трпана во продавница за домашни миленици и здогледува папагал по евтина цена. Продавачот ѝ објаснува дека тој папагал живеел во јавна куќа, којзнае што научил таму, затоа цената е ниска. На Трпана тоа не ѝ пречело и го однела папагалот дома.

Штом влегла дома, папагалот почнал:
– Нова куќа, нова мадам!

Трпана се насмеала и ја викнала ќерката. Папагалот викнал:
– Нова куќа, нова мадам, нова девојка!

Се насмеале и двете, ете ти го и Трпе. Папагалот:
– Нова куќа, нова мадам, нова девојка, здраво Трпе!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Слави Трифунов навредува и нуди трговија „вето за визи“!?

Следно

ВИДЕО: Премиерот на Хаити, Ариел Анри, преживеа обид за атентат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian