Најстудено во Тетово, Берово и Петровец, Скопско, најмногу снег на Попова Шапка

1 min read

Утрово во 7:00 часот најниски температури од -3 степени се измерени во скопски Петровец, Тетово и во Берово.

Следат, Битола, Струмица и Демир Капија со -2, -1 во Штип и Попова Шапка, 0 Скопје Зајчев Рид, Прилеп, Крива Паланка, Лазарополе, 1 Претор, Куманово, 2 Виница, Маврови Анови, Крушево, 3 Охрид, 5 Гевгелија, Дојран, Дебар.

Како што информира УХМР, највисока снежна покривка од 27 сантиметри е измерена на Попова Шапка, а 7 во Маврови Анови.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло, од четврток промена на времето

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Премиерот на Хаити, Ариел Анри, преживеа обид за атентат

Следно

„24 часа”: Шефицата на бугарската дипломатија Генчовска разговарала со Блинкен 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian