Млада девојка и нејзиното куче нападнати од друго куче

1 min read

На 03.01.2022 во 19.35  М.Л. (18) пријавила во СВР Скопје дека пред зграда на ул. Васко Карангелески во Скопје, додека го шетала своето куче, биле нападнати од куче кое било шетано од нејзиниот сосед К.В.(58).

По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Од овој настан протече и снимка на Твитер, а во описот се вели дека возрасниот човек шетал питбул, додека девојката била со пудлица. 
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Спејси на гробот на Туѓман

Следно

Во Франција 300.000 новозаразени со ковид-19 за еден ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian