ФОТО | Цеце Тодосовска го прослави роденденот со најмилите: Прекрасна енергија споделивте со мене денеска!

1 min read

Нашата позната водителка и новинарка, Цеце Тодосовска е добро препознатлив и харизматичен лик од малите екрани. Дел е од од емисијата „Утринска на Телма“, но е активна и со други ТВ-проекти.

Таа вчера го прослави својот 34ти роденден.

На социјалните мрежи, многу пријатели и познаници на Цеце ѝ го честитаа роденденот со желби за добро здравје и радост, а таа им возврати со благодарност и искрена емоција за убавата енергија која сите ја споделија со неа.

Цеце Тодосовска/Facebook
Цеце Тодосовска/Facebook

Освен на фејсбук, таа сподели и на својот инстаграм профил „сториња“ со многу честитки од своите пријатели, но и од своите најмили – сопругот Стојанче и синчето Бодан.

Цеце Тодосовска
Цеце Тодосовска/Инстаграм

Среќен роденден Цеце, ти посакуваме здравје, радост и успеси!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нови снимки од кобната вечер, полицијата најде предмет на исчезнатиот Матеј

Следно

Отстранета дивоградба на улицата „Самоилова“ на Кале

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian