Зухди Енуз нов в.д. директор на ЈП „Комунална хигиена” – Скопје

1 min read

Новоназначениот в.д. директор на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Зухди Енуз, денеска ја презема функцијата од досегашниот директор Абдусамед Шабани.

-Енуз и Шабани разговараа за активностите поврзани со собирањето и транспортот на комуналниот отпад и предизвиците при раководењето со едно од најголемите јавни претпријатија коешто е од витално значење за функционирањето на градот Скопје, се вели во соопштението од ЈП „Комунална хигиена” – Скопје.

Енуз е дипломиран правник, досега бил активен во приватниот деловен сектор како менаџер на повеќе компании.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Борел од утре во посета на Украина

Следно

Продолжува хаосот во Челси, фудбалерите бараат казна за Лукаку

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian