Зухди Енуз е нов директор на ЈП Комунална хигиена-Скопје

1 min read

Во текот на денешниот ден, новоназначениот в.д. директор на ЈП Комунална хигиена-Скопје, Зухди Енуз, официјално ја презема функцијата од досегашниот директор Абдусамед Шабани.

Енуз и Шабани разговараа за активностите поврзани со собирањето и транспортот на комуналниот отпад и предизвиците при раководењето со едно од најголемите јавни претпријатија коешто е од витално значење за функционирањето на градот Скопје.

Зухди Енуз е дипломиран правник, а досега бил активен во приватниот деловен сектор како менаџер на повеќе компании.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Членовите на кралското семејство со најтопли честитки за Новата година: Еве што посакаа Кејт Мидлтон и Вилијам, Хари и Меган…

Следно

ВИДЕО | Нема лабаво: Талибанците истурија 3.000 литри алкохол во канализација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian