Вучиќ се огласи за случајот со исчезнувањето на момчето од Сплит во Белград: „Имаат скица за тоа што можело да се случи“

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека знае многу детали за случајот со исчезнувањето на Матеј Периш од Сплит во Белград, но дека полицијата ќе биде единствената отворена за дополнителни информации за настанот.

-Полицијата ќе биде единствената која ќе даава дополнителни информации, засега немаат суштинско решение за негово пронаоѓање – кусо одговори српскиот претседател.

Вучиќ се надева дека надлежните органи ќе направат се за да го пронајдат исчезнатиот млад човек.

-Се надевам дека нашите надлежни органи ќе успеат да го пронајдат исчезнатото момче од Сплит . Единствено што можам да кажам е дека нашата полиција и нашите надлежни органи навистина прават се да го пронајдат. Тие веќе имаат скица за тоа што можело да се случи. Ни треба уште многу труд и труд за да дадеме се од себе и да се обидеме да го најдеме тој млад човек – изјави Вучиќ.

 


Матеј Периш (27) од Сплит последен пат бил виден околу 2 часот и 30 минути на 30 декември во ноќниот клуб „Готик“, каде бил со неколку негови пријатели со кои дошол во Белград за прослава на новогодишната ноќ.

ВИДЕО| Две верзии за исчезнувањето на сплиќанецот Матеја во Белград

ВИДЕО| Две верзии за исчезнувањето на сплиќанецот Матеја во Белград

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Интервју со спортистот на годината Дејан Георгиевски: Најубаво е чувството кога некого ќе усреќите

Следно

ГАЛЕРИЈА | Запознајте се со скопска „Матра“: За промена ти треба „желудник“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian