ВИДЕО | Штом ќе успеете ќе ве урнат: Џенет Џексон проговори за Супербоул и нејзиниот брат Мајкл во нов документарец

2 mins read

Џенет Џексон конечко ќе прозборува – од немилиот настан на „Super Bowl“, преку разговори за нејзиниот брат Мајкл Џексон, до нејзината улога како мајка – во новиот документарен филм „JANET“.

Трејлерот за новиот документарен филм на музичарката „JANET“ беше објавен денес, давајќи им на фановите прв поглед во дел од темите кои ќе бидат опфатени во филмот.

„Досега бевте многу приватна во врска со вашиот личен живот. Зошто сакавте да го направите овој документарец?“. ја прашуваат Џенет на почетокот на видеото пред да одговори: „Тоа е само нешто што треба да се направи“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janet Jackson (@janetjackson)

Пола Абдул, Миси Елиот, Марија Кери и повеќе ѕвезди се појавуваат и во трејлерот, споделувајќи ги своите размислувања за неверојатната кариера на Џенет.

„Таа е легенда“, вели Сиара.

Легендарната пејаќка ја опишува емотивната загуба што ја добила од нејзиното зголемување на славата, нарекувајќи ја „страна што никој никогаш не ја видел“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janet Jackson (@janetjackson)

Со трејлерот исто така се забележува и освртот на ѕвездата околу нејзиниот брат Мајкл Џексон.

„Постои голема доза на контрола што доаѓа со тоа презиме. Виновен од здружението. Претпоставувам дека така викаат, нели?“, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janet Jackson (@janetjackson)

„Тие ве изградуваат, а потоа штом ќе стигнете таму, тие брзо ќе ве урнат“, продолжува таа додека се појавуваат фотографии од нејзиниот настап на полувремето во Супер Боул во 2004 година со Џастин Тимберлејк, од кои едната вклучува наслов на весникот кој гласи: На Џексон ѝ беше забрането учество на Греми по акробацијата во Супербоул“.

Првиот дел од „JANET“ ќе биде премиерно прикажан на 28 јануари оваа година на „Lifetime“ и „A&E“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janet Jackson (@janetjackson)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мутињо го замолкна „Олд трафорд“

Следно

Го прекинаа патувањето: Десетици патници на крузер во Џенова позитивни на коронавирус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian