Корона во репрезентациите кои ќе играат против Македонија на ЕП

1 min read

На десет дена до стартот на Европското првенство кое ќе се игра во Унгарија и Словачка, противниците на ракометната репрезентација на Македонија имаат проблеми со коронавирусот.
Голманот на Магдебург и на данската репрезентација, Јаник Грин, кој е селектиран за настап на ЕПм е позитивен на коронавирус. Засега нема информации дали неговиот настап на ЕП е доведен во прашањето.
Во проблеми се наоѓа и првиот противник на Македонија на ЕП, селекцијата на Словенија каде исто така е регистриран позитивен ракометар на ковид—19.  Станува збор за голманот Урбан Лесјак.
„По првите два позитивни антиген тестови, Лесјак замина во самоизолација. ПЦР тестирањето само го потврди позитивниот резултат“, објави ракометната федерација на Словенија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бил Гејтс, Јапонци и американската влада заедно ќе градат нуклеарка во САД

Следно

Кобна локација: Таму каде што исчезна Матеј, пред две години пронајден Германец во локва крв

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian