ФОТО | Луда диско забава: Џеф Безос ја прослави новата година со стил!

1 min read

Вториот најбогат човек на светот, Џеф Безос, новата година ја дочекал со својата девојка Лорен Санчез покрај базен на францускиот остров Свети Вартоломеј (St. Barts).

ФОТО | Секое утро појадувал кутија бисквити, не ни сонувал ваков успех: Како Џеф Безос стана милијардер?

Во друштво на неговиот помлад брат Марк, синот на Лорен, Нико и поранешната НФЛ ѕвезда Тони Гонзалес.

„Имавме луда диско забава со семејството. Новата година е одлична можност да се фокусираме на личниот раст, обновувањето, повторното раѓање и да обрнеме внимание на секој момент од животот. Добри и лоши, сите моменти. Славете и растете“, им порача Безос на своите следбеници и пријатели на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Во морето коментари под фотографијата се оглси и Лорен.

„Те сакам, душо. Поради сите причини и без причина“, Лорен му се обрати на Безос.

Дали се очекува венчавка: Девојката на Џеф Безос забележана со голем прстен на „оној“ прст

Инаку, Безос и Лорен ја потврдија својата врска во 2019 година. Основачот на „Амазон“ се разведе од Мекензи Скот истата година.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Редици во Грција за тестирање за Ковид-19

Следно

Видео од Жичарницата на Водно: За само 100 денари доживејте го Скопје од птичја перспектива

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian