Двајца скопјани се степаа во Ѓорче Петров

1 min read

Две лица на иста возраст физички се пресметале, на територија на Ѓорче Петров. 

Вчера во 12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.В.(35) и И.Т.(35), двајцата од Скопје.

МВР состави записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Шварценегер и Марија Шрајвер и официјално се разведоа по 35 години брак и 10 години разделба

Следно

ФДА: Бустер доза на Фајзер и за деца од 12 и повеќе години

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian