22 дрвја засадени кај трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром

1 min read

Првата работна недела во 2022 година ја започнуваме испраќајки порака до аеродромци дека Општината ќе им биде на располагање 365 дена во годината, порача денеска првиот човек на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, кој утрово заедно со претседателот на Советот, Дејан Митески и вработените во Општина Аеродром почнаваа со работа на терен засадувајќи 22 дрвја кај „Ентернет“ во близина на трговскиот центар „Бисер“.

-Преку оваа симболична бројка испраќаме порака дека остануваме посветени на создавање нови зелени површини и заштита и грижа на животната средина. Ова е прва акција на садење дрвја од многуте кои следуваат за оваа календарска година, порача Муцунски. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Џаред Лето за роденден покажа извајано торзо и ги маѓепса обожавателите: „Како е можно да имаш 50 години“? (ФОТО)

Следно

Подметнат пожар во Парламентот на Кејптаун, уапсен подметнувачот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian