ВИДЕО: Сензација во „Ла Лига“, ниту Реал не може да го запре Хетафе

1 min read

Денеска во 19 коло од најсилното шпанско првенство екипата на Хетафе приреди изненадување совладувајќи го Реал Мадрид со 1:0.

Тоа е само втор пораз за „кралевите“ сезонава, но и натаму се на водечкото место со 46 бодови, осум повеќе од Севиља која има два меча помалку.

За Хетафе овој триумф е исто така добредојден во борбата за опстанок во „Ла Лига“. Инаку овој тим не знае за пораз веќе два месеци.

Во првенството на претходните пет средби има три нерешени и две победи остварени на последните два натпревари, за моментно 16 место со 18 бодови.

Единствениот погодок за триумф на Хетафе против „кралевите“ на „Колисеум Алфонсо Перез“ го постигна Унал во деветтата минута.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Масовни протести во Амстердам против ковид мерките

Следно

ВИДЕО | По смртта на Кика, Бака Прасе се отсели од Србија: Добивав смртни закани

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец

MacedonianEnglishAlbanian