ФОТО | Нова година, нова фризура: Каролина Гочева изгледа како девојче со новиот имиџ

1 min read

Македонската поп-дива Каролина Гочева со фотографијата што ја објави на својот инстаграм-профил по повод честитањето на Новата 2022 година на своите следбеници и блиски луѓе, изненади со новиот имиџ.

Убавата Каролина драстично ја скратила долгата коса, која ѝ беше заштитен знак долга низа години, а сега се одлучила за модерна „боб“ фризура, до раменици.

Каролина во домашен амбиент и облечена во лежерен стајлинг воочи новата година им посака на сите:

„Cheers за остварени соништа и нови надежи… 🥂“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голема трагедија на Корчула: Три момчиња загинале во тешка сообраќајка

Следно

Фото: Новогодишната елка во Скопје низ годините

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian