ВИДЕО: „Во Белград подобар огномет од Дубаи“: Туристите од регионот воодушевени од дочекот во Србија

1 min read

Дочекот на Новата 2022 година во Белград беше организиран пред Народното собрание и на шеталиштето Сава.

Горан Бреговиќ со членовите на поранешната група Бело дугма имаше концерт во Белград на вода, а програмата беше „зачинета“ со досега невиден огномет на овие простори.

Воодушевувањето од огнометот не го криеја ниту во Хрватска. За дочекот во Србија извести и Вечерњи со текст со наслов „Офномет подобар од Дубаи, најдобар досега“.

Големиот огномет беше организиран со ласерска проекција, а беше проследен и со музика специјално составена за овој настан.

Спектаклот на небото на Белград траеше цели осум минути. Одбројувањето до Новата година се одржа кај Белградската кула.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Роналдо не е задоволен од резултатите на Јунајтед: Мора да се подобриме

Следно

Рекордни 46,4 милиони евра инкасирани од патарини во 2021

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian