ВИДЕО | Неочекуван влез во 2022 година: Мајли Сајрус принудена да пее топлес за време на новогодишниот настап

2 mins read

Мајли Сајрус влезе во 2022 година со настап кој ќе биде забележан по нејзината интензивна појава, забавен став… но и дефектот на гардеробата од која непречено се опорави и продолжи да настапува.

29-годишната Мајли беше домаќин на „Новогодишната забава на Мајли“ со Пит Дејвидсон за време на новогодишната вечер на „NBC“.

Таа штотуку почна да ја пее „Party in the USA“ кога се чинеше дека нејзиниот горен дел се скина, а таа продолжи со настапот додека го држеше со рака пред да се заврти, да го фрли топот на страна и да зачекори зад сцената.

мајли сајрус
Фото: Profimedia

Нејзиниот бенд продолжи да свири, а Сајрус се врати облечена во светло црвен блејзер – и самата продолжи да пее и се насмевна.

„Сега сите дефинитивно ме гледаат“, се пошегува таа, менувајќи го текстот на песната, додавајќи: „Сè уште сум во најмногу облека што некогаш сум ја носела на сцената“.

мајли сајрус
Фото: Profimedia

Откако заврши настапот, пејачката Савити ја поздрави Мајли, изјавувајќи дека сè уште изгледа добро – и знае дека тоа е точно!

А подоцна во шоуто се пошегува и самиот Пит Дејвидсон за тоа.

„Слушнав дека можеби сме имале мало излизгување на градите, па во знак на солидарност, еве ги моите гради“, рече членот на актерската екипа на „SNL“ додека ја креваше кошулата за да ја покаже својата брадавица.

мајли сајрус
Фото: Profimedia

За да ја заврши вечерта, Сајрус рече дека настанот е за „да се биде флексибилен, да се тркала со ударите и да се извлече најдоброто дури и од најлошите околности“.

„Таа издржливост не треба да заврши тука. Ајде да го внесеме тоа во новата година со нас. Сите научивме како да го очекуваме неочекуваното и наместо да го гледаме како проблем, ајде да го гледаме како можност. На сите овде во Мајами и на сите што гледаат од дома им посакувам среќна и здрава 2022 година“, рече Мајли.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пролет во Хрватска: Температури над 20 степени се невидени досега!

Следно

Новогодишните огномети убија и повредија десетици луѓе во Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian