Виц на денот: Олимпијада

1 min read

Го избрале Трпе да се обрати на отворањето на Олимписките игри. Застанал пред микрофонот и почнал:
– О, оо, оо!
И цел стадион повторил по него.
Трпе уште еднаш го повторил истото.
Кога се подготвувал по третпат да го каже истото, човекот што стоел до него му рекол:
– Не мораш да го читаш тоа, тоа се олимписките кругови…

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Среќна нова 2022 година!

Следно

Минута по полноќ, прво па машко во 2022

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian