По што ќе ја памети старата, а што посакува во новата година? Стојкоски: Следната година да ја помнам по успешни проекти

1 min read

Годинава дефинитивно ќе ја паметам по големата промена во мојот професионален живот и целосно менување на моето секојдневие. Годината што доаѓа сакам да ја запаметам по реализираните чекори во урбанизмот и инфраструктурата, образованието, спортот, социјалата, животната средина, локалниот економски развој и секаде каде имаме ингеренции и можности да остваруваме.

Новата година нека ја одбележат капитални проекти што ќе ги запаметам не само јас, туку и моите сограѓани и кои ќе останат за подобро утре на идните генерации.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Илон Маск е личност на годината по избор на Тајм

Следно

Им избега пред нос во Уругвај: Интерпол распиша потерница по фудбалер на Калјари кој ја малтретирал сопругата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian