Минута по полноќ, прво па машко во 2022

1 min read

Првото бебе во 2022 година на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди во 00.01 часот.

-Бебето е од машки пол, тешко е 3 килограми и 70 грама и е долго 50 сантиметри. Мајка на бебето е Сузана Стошиќ, родена 1981 година во Скопје и тоа е нејзино петто дете, информираат од Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.

Денеска министерот за здравство Венко Филипче ќе го посети првороденото бебе на ГАК.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виц на денот: Олимпијада

Следно

Во Грција поскапе кафето за носење поради пластичната амбалажа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian