Кевин Спејси можеби ќе се појави во улога на претседателот Фрањо Туѓман

2 mins read

Режисерот Јаков Седлар потврди дека разговара со Кевин Спејси за улогата на претседателот Фрањо Туѓман.

Холивудскиот актер Кевин Спејси вечра слета на аеродромот „Фрањо Туѓман“ во Загреб, а домаќини беа режисерот и продуцент Јаков Седлар и неговиот син Доминик.

Претходно Седлар веќе потврди дека ќе разговара за соработка со Спејси на неколку филмови, а и изјави дека на актерот ќе му ја понуди улогата на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTL Show (@rtl.show)

„Зборуваме за тоа“, кусо потврди Јаков Седлар.

Според некои извори, Седлар наводно подготвува проект по повод 100-годишнината од раѓањето на Туѓман, која ќе се слави следната година.

Двојниот оскаровец, кој последниве години е повеќе познат по скандалите, обвинувањата и судењата за сексуална злоупотреба во Холивуд отколку по актерските успеси, новогодишните празници ќе ги помине со Седлари

кевин спејси
Фото: Profimedia

Но, засекогаш ќе го следи случајот во 2020 година кога беше обвинет за сексуално вознемирување на двајца мажи. Кевин Спејси беше обвинет за сексуално вознемирување од двајца мажи во 2020 година, но во 1980 година кога тие мажи имаа само 14 години.

Првиот обвинител е Ентони Рап, кој претходно изјави дека Спејси „се обидел да го заведе“ пред неколку децении кога настапувал на Бродвеј како 14-годишен актер. Рап тврдел дека тогаш 26-годишниот Спејси го поканил на забава во станот, во 1986 година, го турнал на креветот, се качил врз него и се обидел да има секс со него. Рап рече дека успеал да побегне бидејќи Спејси бил видно пијан.

Вториот тужител е идентификуван само како Ц. Според информациите што кружеа, двајцата повторно се сретнале кога Ц.Д. имал 14 години, Спејси потоа наводно го поканил во неговиот стан каде Ц.Д. имал секс со актерот и орално го задоволувал. Според тужбата, двајцата имале секс во повеќе наврати, но на последната средба Ц.Д. рече Спејси повторно се обидел да има секс со него.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Албанија го започна двегодишниот мандат како непостојана членка на Советот за безбедност на ОН

Следно

Официјално знаеме зошто омикрон е послаб сој: Причината е во белите дробови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian